FCSB - Sparta Praga 2-3. Roș-albaștrii au ratat calificarea în play-off-ul Champions League

După 1-1 în tur, FCSB a pierdut returul cu Sparta Praga, scor 2-3. În Ghencea, cehii au condus cu 3-0 la pauză.

FCSB - Sparta Praga 2-3

Birmancevic a deschis scorul în minutul 13, iar în minutul 26, tot el a marcat din penalty. Haraslin a înscris golul al treilea în minutul 37, iar FCSB era de nerecunscut.

Trupa lui Charalambous a redus diferența în minutul 60, prin Darius Olaru, iar Edjouma a marcat golul al doilea în minutul 85.

FCSB - Sparta s-a terminat 2-3, iar roș-albaștrii au ratat calificarea în play-off-ul Champioons League, ultimul înainte de grupe. În schimb, FCSB va juca în cea de-a doua competiție europeană intercluburi, Europa League, în play-off, acolo unde îi va întâlni pe austriecii de la Lask Linz.